محصول مورد نظر با موفقیت به سبد خرید افزوده شد.

شیوه های پرداخت و حمل

روش های پرداخت:

پرداخت آنلاین

از طریق سایت اقدام به پرداخت و ثبت سفارش برای خرید کنید.

کارت به کارت

از طریق کارت به کارت واریز را انجام داده و با واحد پشتیبانی تماس بگیرید و سفارش خود را اعلام کنید. در صورتی که واریز را انجام بدهید و با واحد پشتیبانی تماس نگیرید سفارش شما ثبت نخواهد شد.

شماره کارت : 6104337907465890

به نام حمید فلاح نزد بانک ملت

واریز به حساب

مراجعه به بانک و واریز مبلغ به حساب را انجام داده و با واحد پشتیبانی تماس بگیرید و سفارش خود را اعلام کنید. در صورتی که واریز را انجام بدهید و با واحد پشتیبانی تماس نگیرید سفارش شما ثبت نخواهد شد.

شماره حساب : 4215337557

به نام حمید فلاح نزد بانک ملت شعبه مصطفی خمینی رفسنجان

 

پرداخت از طریق درگاه اینترنتی

همه مشتریان پسته سرا می توانند در هنگام ثبت سفارش، از طریق درگاه اینترنتی بانک و یا از طریق پنل اینترنت بانک شخصی خود، هزینه سفارش خود را به صورت آنلاین پرداخت کنند.
توجه داشته باشید که پرداخت موفق مبلغ سفارش به منزله ثبت قطعی این پرداخت برای سفارش شما بوده و نیازی به اطلاع دادن آن نیست و سفارش شما به صورت خودکار وارد مراحل آماده سازی و ارسال می شود. همچنین، پرداخت اینترنتی باعث ایجاد الویت و تسریع در پردازش سفارش کاربران می شود.

*راهنمای پرداخت اینترنتی: کاربران محترم می توانند مبلغ سفارش خود را با استفاده از همه کارت های بانکی عضو شبکه شتاب پرداخت کنند. هنگام پرداخت اینترنتی اطلاعات زیر از شما پرسیده می شود که پس از وارد کردن آنها و تأیید پرداخت، از موفقیت عملیات پرداخت خود مطلع می شوید.

شماره 16 رقمی کارت

این شماره در کارت همه بانک ها، بر روی کارت درج شده است.

رمز خرید اینترنتی یا رمز دوم

برای پرداخت اینترنتی لازم است قبلاْ رمز دوم (رمز خرید اینترنتی) کارت بانکی خود را فعال کرده باشید.
رمز دوم (رمز خرید اینترنتی)، با رمزی که شما هنگام استفاده از دستگاه های خود پرداز وارد می کنید، تفاوت دارد. برای فعال کردن رمز خرید اینترنتی، می توانید به دستگاه خودپرداز بانک صادر کننده کارت خود مراجعه و کارت خود را وارد و بخش عملیات رمز را انتخاب کنید. سپس، در بخش رمز دوم یا رمز اینترنتی، رمز خود را انتخاب کنید.

کد CCV2

این کد یک عدد ۳ یا ۴ رقمی است که پشت یا روی کارت های بانکی درج می شود و به عنوان یک کد امنیتی در پرداخت های اینترنتی کاربرد دارد. این کد معمولا روی کارت بانک های ملت، صادرات، پاسارگاد، سامان، پارسیان و ... به صورت یک عدد 3 رقمی حک شده است یا در برخی کارت ها مانند بانک ملی یک عدد 4 رقمی است.

تاریخ انقضا

تاریخ انقضا هم روی بیشتر کارت های بانکی حک شده است. اگر روی کارت شما تاریخ انقضاء وجود ندارد، می توانید از عدد 12 به جای ماه و از 99 به جای سال انقضای کارت استفاده کنید.

روش های ارسال:

تمام بسته های خریداری شده از طریق پست به دست هموطنان عزیز خواهد رسید.

خرید پسته بیشتر از چهار کیلوگرم هزینه پست رایگان خواهند داشت.

 

لطفا همواره آدرس دقیق و کدپستی خود را در قسمت خرید به دقت ثبت نمایید.

تضمین بازگشت:

  • در صورتی که در مراحل خرید ارسال و تحویل بار هرگونه سوالی داشتید می توانید با شماره 09134564858 تماس حاصل فرمایید ساعت تماس از 8 صبح تا 10 شب.

 

  • در صورتی که به هر دلیلی از خرید منصرف شدید فقط پس از کسر هزینه های پستی محصول قابل ارجاع خواهد بود.
  • در صورتی که محصول خریداری شده توسط خریدار آسیب دیده باشد و یا در اثر نگهداری بد دچار فساد یا خرابی یا آبزدگی شده باشد از پذیرش معذور خواهیم بود.

 

  • مشتری می تواند پس از تحویل پسته توسط پست ظرف 48 ساعت از خرید منصرف گردد. لطفا قبل از ارجاع حتما با شماره پشتیبانی تماس حاصل فرمایید و دلیل ارجاع را ذکر نمایید تا هرگونه کم کاست از جانب مجموعه پسته فلاح شناسایی شود و در تلاش برای رفع آن باشیم.
  • در صورتی که محصول خریداری شده توسط مشتری هنوز تحویل پست نشده باشد، ظرف مدت 24 ساعت امکان انصراف از خرید وجود دارد، در این صورت تمام وجه پرداختی عودت داده خواهد شد.
  • لطفا در هر مرحله و برای هماهنگی حتما با واحد پشتیبانی تماس حاصل فرمایید.